Danas je posljednji dan prvog kruga stipendijskog procesa za međunarodne Executive MBA i MBA programe na Cotrugli Business School.
“Ulaganje u poslovnu edukaciju je najsigurnija investicija koju možete napraviti i koja uvijek generira najbolju kamatu”, kaže dr. Jyoti Gupta, konzultant za Svjetsku banku i Europsku komisiju, dekan COTRUGLI Business School i svjetski priznati financijski stručnjak.
Dr. Gupta je dekan COTRUGLI Business School za čije Executive MBA i MBA programe dodeljujemo stipendije vrijedne 105.000 eura. Prvi krug stipendijskog procesa traje do 15.3., do kada se kandidatima koji zadovoljavaju uvjete mogu prijaviti ovdje. Nakon toga će najbolji kandidati biti pozvani u selekcijsko finale. Finale će se održati 24. i 25. ožujka u Zagrebu, a najboljih 12 će nakon 10-satnog natjecanja biti nagrađeni stipendijama za međunarodno akreditirane Executive MBA i MBA programe na COTRUGLI Business School.
P: Zašto je poslovna edukacija bitna u vrijeme krize?
O: Ulaganje u poslovnu edukaciju je od presudne važnosti posebice u vrijeme krize – to je nasigurnija investicija koju možete napraviti i koja će zasigurno uroditi najboljim kamatama. MBA programi, kao svjetski priznati standard poslijediplomske poslovne edukacije su se tu pokazali kao adekvatan izbor za sve koji žele razviti svoje liderske vještine te razumjeti globalno funkcioniranje tržišta. Pritom je od ključne važnosti odabrati pravu školu. Na umu valja imati kvalitetu predavača, praktičnost i primjenjivost programa, atraktivnost poslovnih područja koja predavanja pokrivaju, otvorene mogućnosti networkinga s kolegama iz regije i kvalitetu istoga. Rezultat pohađanja MBA programa je uz obiman opseg stečenog poslovnog znanja i nova komponenta osobnog razvoja. Ovakav edukacijski program sadržava i proces promjene osobe, odnosno njeno prilagođavanje onome što se u svijetu događa. U skladu sa svime time, polaznici stječu kompetitivne prednosti na tržištu rada, educirajući se u okružju regionalnih decision maker-a i poduzetnika, što svakako rezultira i novim poslovnim prilikama. Upravo to su i glavne prednosti međunarodno akreditiranih MBA programa koje Cotrugli Business School osigurava svojim polaznicima.
P: Da li je kriza privukla ili odvratila ljude od poslovne edukacije? Što je s organizacijama u JI Europi: smanjuju li edukacijske budgete za svoje djelatnike?
O: Naravno, aktualna kriza nije zaobišla područje poslovne edukacije. Većina organzacija su odlučile srezati svoje edukacijske budgete, što se odrazilo na financiranje programa – u posljednjoj Executive MBA generaciji na brojimo veći broj polaznika sami snose troškove edukacije. Organizacije u ovoj regiji uglavnom tretiraju edukaciju kao luksuz, dok je u svijetu svima jasno da ciljano odabrana poslovna edukacija može pomoći tvrtkama da steknu sada nužno potrebnu kompetitivnu prednost na tržišu. Istraživanja pokazuju da tvrtke vani, s ciljem poticanja efikasnosti i kreativnosti djelatnika, upravo u ovakvim vremenima investiraju i do 50% više sredstava u njihovu edukaciju, potičući ih na pohađanje programa u kvalitetnim poslovnim školama.
P: Kojim nas je lekcijama kriza naučila?
O: Dobili smo nekoliko važnih lekcija:
- jedino što je sigurno danas jesu promjene. Organizacije moraju biti efikasne, kreativne i brze jer samo tako se mogu adekvatno prilagoditi promjenama. Samo spremni i spretni će preživjeti; statične organizacije su prošlost.
- široko dostupni krediti komercijalnih banaka i hipoteke bez pokrića ne bi trebali biti mogući bez adekvatnih povratnih jamstava i ozbiljnih provjera tražioca
- i na kraju, etičnost u poslovanju se još jednom pokazala kao važan preduvjet za dugoročni uspjeh.