Poslodavci više vole one koji su se dokazali u timskom radu, one koji znaju komunicirati s ljudima.
Ovo je veliki plus kod poslodavca, neki su isprobali i uspjelo im je
"Sasvim sam se slučajno prijavila za volontiranje u Gradsko društvo Crvenog križa prije osam godina, dok sam bila srednjoškolka. Završila sam i fakultet, no praktično iskustvo fakulteti ne pružaju, nego to čini sustav volontiranja. Iz iskustva kažem da volontiranje nije za svakoga, ali se svatko može pronaći u nečemu", kaže Martina Hećimović, danas zaposlena u Crvenom križu, te dodaje da trenutačno ondje volontira stotinjak stalno aktivnih mladih osoba, a ima i onih okupljenih u grupu '30+'. Riječ je o starijima koji također ne primaju plaću za svoj rad, piše Glas Slavonije.
Ivan Sarić, pravni savjetnik u osječkoj podružnici Hrvatske udruge poslodavaca kaže kako više uspjeha kod poslodavaca postižu upravo oni koji uz svoje obrazovanje imaju i poneko dodatno, bilo da je riječ o volontiranju bilo o glazbi ili čemu drugom.
"Poslodavci više vole one koji su se dokazali u timskom radu, one koji znaju komunicirati s ljudima, ali i s dobavljačima, kupcima i ostalim kategorijama. To su vještine koje osoba ne može steći formalnim, već životnim obrazovanjem. Bilo koja edukacija, rad na projektu ili volontiranje znači plus kod poslodavca. Komunikacija s ljudima najveći je problem, a volontiranjem u zajednici to se itekako može naučiti", ocjenjuje Sarić.
Unosi se i volontiranje
Savjetnici u Zavodu za zapošljavanje unose sve korisne podatke evidentiranih osoba, pa i volontiranje. Potvrđuje to Željko Bugarić, pročelnik osječkog ZZZ-a, dodajući da, uz radno iskustvo, vode računa i o neformalnim iskustvima nezaposlenih.
Izvor: Danas.hr