Kompanije širom svijeta počele su shvaćati da su nove generacije uposlenika opustošile urede diljem svijeta. Naime, menadžeri su suočeni prilivom gotovo milijuna mladih uposlenika, djece tzv. baby boomer-a, rođenih između 1978. i 2000. godine.
Zbog toga je dosadašnja generacija uposlenika počela tražiti način da svi zajedno opstanu, a u njih se ubrajaju: tradicionalisti, (rođeni prije 1945.), baby boomer-i (rođeni između 1946.-1964.), tzv. Generacija-X (rođeni između 1965.-1977.) i tzv. Generacija-Y (rođeni od 1978.)
Za novu generaciju uposlenika kažu da je gotovo „razorna“, ali ne zbog svoje veličine, već zbog svog poslovnog stava i uspješnosti. Naime, Generaciju-Y ne zanima financijski uspjeh ili nezavisnost, već osobna, uspješna, karijera. Generaciju-Y zanimaju dnevne poslovne povratne informacije, a ne godišnje.
Neil Cassie istraživanje pokazalo je kako su kompanije odlučile prihvatiti novi način rada, jer se žele dopasti, zadržati i motivirati slijedeću generaciju radnika, zbog toga što će upravo oni dominirati radnom snagom slijedećih 70 godina.
Savjet? Ukoliko zaista želite pripremiti vašu organizaciju na pogodbu sa razarajućom novom generacijom radnika, pokušajte razgovarati sa vašim upravljačkim timom..
(A.T.)
Izvor:
Management Issues News