Kako bi osigurale daljnju konkurentnost na tržištu, mnoge tvrtke u SAD-u i Australiji uspostavljaju dugoročne odnose s poslovnim školama. Taj trend potaknut je sve prisutnijom spoznajom da povremeni tečajevi za menadžere nisu dovoljni da ih "naoružaju" svim potrebnim znanjem i vještinama kako bi uspješno obavljali svoje poslove. Kako se uvjeti i tehnike poslovanja stalno mijenjaju, pristup koji uključuje stalno učenje, tvrtkama je sve privlačniji.
Tradicionalno, mnoge su velike tvrtke svoje menadžere slale na dodatnu edukaciju prije promaknuća na višu funkciju ili prije preseljenja u drugi odjel. Nakon završenog takvog tečaja smatralo se da je menadžer spreman za svoju novu ulogu.
No danas mnoge tvrtke u suradnji s poslovnim školama donose dugoročne obrazovne planove i razvijaju različite tečajeve na koje šalju svoje menadžere. I ne samo da time osiguravaju da vještine i znanja njihovih menadžera odgovaraju njihovim rastućim i promjenjivim odgovornostima, već vjeruju i da takav pristup promiče veći osjećaj profesionalnog i osobnog zadovoljstva.
Tvrtke time jednostavno žele osigurati dovoljan broj sposobnih kadrova za održanje svog budućeg rasta, kaže John Urbano, direktor menadžerskih programa na Australskoj školi menadžmenta. Urbano naglašava da menadžeri uobičajeno prolaze kroz sedam velikih prekretnica u svojoj karijeri i dodaje da svaka od njih zahtjeva dodatnu edukaciju. Kako bi osigurale da ta edukacija bude u skladu s njihovim potrebama, sve više tvrtki okreće se stalnoj suradnji s poslovnim školama, ističe Urbano
(T.B.)
Izvor:
CNN