Share
Tweet
Share
Send to friend

Emocionalna inteligencija sve važnija pri zapošljavanju

Poslodavci žele zaposlenika koji je motiviran, vješt u komunikaciji, tolerantan i zna što očekuje od svoje karijere

Koliko je danas važno biti najbolji u svojoj generaciji na fakultetu? Značaj takve titule nije izgubio na vrijednosti, ali se danas na tržištu rada više pozornosti pridaje drugim sposobnostima – društvenim vještinama, sposobnosti slušanja i učenja te umijeću komuniciranja.

Studija britanske konzultantske tvrtke GRADirect pokazuje da su sposobnost rada u timu i umijeće komuniciranja najvažnije vještine budućih zaposlenika za 60 posto stručnjaka za regrutiranje.

Istovremeno, visok kvocijent emocionalne inteligencije, što primjerice podrazumijeva toleranciju, također se cijeni među poslodavcima, a više od 40 posto ih ovu osobinu ističe vrlo poželjnom.

Traže se prenosive vještine
Naravno, visoko obrazovanje je i dalje dobrodošlo, ali kada je riječ o intelektualnim sposobnostima, poslodavci traže tzv. prenosive vještine – sposobnost sažimanja većeg broja podataka ili sagledavanja poslovnih problema iz više različitih gledišta.

Osim toga, tri četvrtine stručnjaka za regrutiranje istaknulo je da im je prilikom zapošljavanja kandidata najvažnija njegova ili njezina motivacija za posao te plan razvoja karijere jer unaprijed žele saznati kako usmjeravati profesionalni razvoj zaposlenika.

Ovo je prilika i poslodavcu da provjeri podudaraju li se planovi budućeg zaposlenika s planovima kompanije, poručuju stručnjaci. (V.K.)

Izvor:
management-issues.com

We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. Learn more.