Fleksibilno radno vrijeme je pravo izbora zaposlenika kako bi uravnotežili svoj radni i obiteljski dio života. Naime, fleksibilnost koja omogućava povremeni rad od kuće, može imati značajan utjecaj na život zaposlenika.
No, iako bi u današnje vrijeme gotovo sve tvrtke trebale zaposlenicima pružiti mogućnost fleksibilnog rada, na intervjuu za posao kandidati se nemalo iznenade kada shvate da na to nemaju pravo. Mnogima i sam upit o fleksibilnom radnom vremenu stvara neugodu. Stoga vam donosimo nekoliko savjeta kada pitati za fleksibilno radno vrijeme.
Pokažite interes za tvrtku
Teleworking odnosno rad kod kuće mnogim zaposlenicima izgleda kao idealan posao.
Nema putovanja na posao, radni sati su fleksibilni te postoji sloboda odijevanja. No, na razgovoru za posao morate pokazati zanimanje za tvrtku i rad u njoj, a na način rada. Pokažete li da vam je jedino stalo do toga da imate mogućnost rada na daljinu, nećete na poslodavca ostaviti dojam profesionalne sobe.
Raspitajte se o načinu rada u tvrtki
U današnje vrijeme kada je Internet dostupan gotovo svima, prije razgovora za posao, informirajte se o tvrtki za čije radno mjesto se natječete. Pokušajte stupiti u kontakt s zaposlenicima te tvrtke kako bi saznali nešto o "politici rada te mogućnosti fleksibilnog radnog vremena" te dobili informaciju iz prve ruke. Na taj način nećete morati postavljati dodatna pitanja poslodavcu, već ćete biti koncentriraniji na pitanja o radu tvrtke i na vašu kratku prezentaciju o sebi i vašoj stručnosti.
Postavite pitanja na intervjuu
Jedan od načina da saznate što vas na poslu očekuje je da od ispitivača zatražite da vam opiše vaš radni dan. Zadatke koji se od vas očekuju. Također, raspitajte se o prostoru u kojem ćete raditi, primjerice, jeli to uredski prostor te imali li svaki zaposlenik svoje računalo, laptop ili mobitel. Na temelju odgovora moći ćete samo procijeniti kakav vas rad očekuje.
(A.T.)
Izvor:
careerjournal.com