Ako ste u posljednje vrijeme sve slabije koncentrirani, apatični, preosjetljivi ili spremniji na konflikte te ako vas muči nesanica ili noćne more, moguće je da patite od 'burnout' sindroma odnosno, sindroma sagorjelosti na poslu.
'Burnout' sindrom već se desetljećima istražuje, a dosadašnji podaci utvrdili su da njega pati trećina zaposlenih, najčešće ljudi s radnim stažem između devet i sedamnaest godina. Češće pogađa mlade, a podjednako su mu izložena muškarci i žene. Učestalost 'burnout' sindroma veća je i na radnim mjestima s većom odgovornošću te na poslovima gdje je rad s ljudima svakodnevica.
Za pojavu 'burnout' sindroma glavni krivci su osjećaj nesigurnosti za vlastito radno mjesto, rad u sredini gdje ne postoji odgovarajuća zaštita radnika, rad na duže radno vrijeme, iznenadne promjene u procesu rada bez mogućnosti korištenja godišnjih odmora, neadekvatna plaća, kritičan šef, gomilanje radnih zadataka te osjećaj da zaposlenik radi besmislen posao.
Ravnoteža između privatnog i poslovnog života dobar je način kako izbjeći izgaranje na poslu ali često puta riječ je o balansu koji ne ovisi isključivo o nama. U anonimnom istraživanju Ravnoteža poslovnog i privatnog života tražimo odgovor na pitanje kako posao utječe na vaš privatni život, jeste li uspješno ostvarili ravnotežu te izlazi li vam pritom poslodavac u susret i kako?
Odvojite nekoliko minuta i sudjelujte u istraživanju.
Unaprijed zahvaljujemo.