Ovih 14 internetskih stranica bismo svi trebali izbjegavati.
Posljednjih tjedana, sa sve većim širenjem koronavirusa i proglašenjem globalne pandemije, stručnjaci i mediji širom svijeta trude se pravovremeno i istinito informirati stanovništvo svojih zemalja i dati stručne savjete o mjerama zaštite koje bi trebalo poduzeti prenosi geek.hr.
Zbog toga je, kako na globalnoj, tako i lokalnoj razini, podignut veliki broj stručnih web stranica, dok se u isto vrijeme najveći pretraživači i društvene mreže trude da kao prve rezultate pretraga “izbacuju” relevantne i vjerodostojne informacije, kao i da suzbijaju lažne vijesti i nestručne savjete o koronavirusu i njegovim posljedicama.
Nestručni savjeti brzo se šire internetom
To, ipak, nije tako lak posao, pa se s pravom, u nekim trenucima može učiniti da se glasine, pogrešne i neprovjerene informacije i nestručni savjeti šire čak i brže nego one stručne.
Naravno, tu su i hakeri i cyber kriminalci koji se trude da trenutnu globalnu zabrinutost za zdravlje zloupotrijebe u svoju korist. Internet prijevare, web stranice koje se bave “fishingom” i broj spam poruka svakodnevno su u porastu.
Izbjegavajte nesigurne domene
Stručnjaci za cyber sigurnost tvrtke Recorded Future napominju da se svakodnevno registrira sve više internet domena iza koji se kriju stranice koje šire lažne vijesti i provode različite vrste internet prijevara, prenosi site Gadgets Now.
Oni su izdvojili 14 internet web stranica koje bi svi trebali izbjegavati:
Coronavirus-map[točka]com
Blogcoronacl.canalcero[točka]digital
Coronavirus[točka]zone
Coronavirus-realtime[točka]com
Coronavirus[točka]app
Bgvfr.coronavirusaware[točka]xyz
Coronavirusaware[točka]xyz
Corona-virus[točka]healthcare
Survivecoronavirus[točka]org
Vaccine-coronavirus[točka]com
Coronavirus[točka]cc
Bestcoronavirusprotect[točka]tk
Coronavirusupdate[točka]tk
Coronavirusstatus[točka]space
izvor: geek.hr
Najnovije oglase, vijesti i savjete iz svijeta tržišta rada potraži i na MojPosao LinkedIn profilu!