Odjeća je to za avatare za virtualnu stvarnost.
Kimona inspirirana japanskom kulturom. Dizajneru kriptoodjeće Hirohitu Kaiu, 23-godišnjem umjetniku, omogućila su zaradu od čak dvadeset tisuća dolara u tri tjedna. Dostupna su samo u virtualnom svijetu.
Nikada nisam mislio da ću biti modni dizajner. Skicirao sam odjeću i slično. Ovo je potpuno novo iskustvo u smislu da mogu prikazati svoju umjetnost na način na koji nisam mislio da ću moći, kazao je.
Odjeća je to za avatare za virtualnu stvarnost. Može se kupiti i prodavati pomoću kriptoimovine, odnosno, nezamjenjivih tokena, prenosi zimo.hr.
Prodajemo nezamjenjivi token, koji simbolično predstavlja putovnicu za nova iskustva. Prvi smo pokrenuli proces u kojem se nezamjenjivi token može nadoknaditi fizičkim predmetom, kazao je vlasnik tvrtke za kreiranje virtualnih tenisica Steven Vasilev.
Njihova je popularnost skočila tijekom pandemije. Zarada od prodaje virtualne odjeće u prvoj je polovici godine premašila 750 tisuća dolara.
Zanimljivi su razgovori proizašli iz pandemije kao i rasprave o održivosti i modi i cijela se industrija preokreće. Više nemamo sezone i odmičemo se od ovog arhaičnog modela, zaključila je suvlasnica tvrtke za kreiranje virtualne odjeće Paula Sello.
Njihovu vrijednost su prepoznali i brendovi poput Guccija i Louis Vuitton, koji su svoje kolekcije izbacili u virtualnom svijetu. Taj potez najavili su i kultni Dolce i Gabbana.
Izvor: zimo.hr