Sve više hotelskih brendova u svijetu koristi posebne madrace s tehnologijom umjetne inteligencije za podupiranje dubokog sna
Zbog sve užurbanijeg i stresnijeg načina života, osam sati sna mnogima je danas luksuz. Neki su to prepoznali i implementirali u svoju turističku ponudu - u prvom redu Amerikanci, ali i neke europske države poput Engleske i Portugala, pa se tako pospani turizam ili turizam spavanja u ovoj godini pojavio kao nova turistička niša. Ima li mogućnost zaživjeti i u Hrvatskoj provjerila je naša Vesela Šegvić.
Kad se svjetla u sobi navečer ugase, najvažnije se dobro naspavati. Za mnoge je više od šest sati sna luksuz – pa su se san neki sjetili unovčit. Sve više hotelskih brendova u svijetu koristi posebne madrace s tehnologijom umjetne inteligencije za podupiranje dubokog sna. U ovom hotelu s pogledom na more kažu izvedivo je, ali…
“Svaki novi vid ponude i sadržaja može biti dobrodošao, međutim možda je pravo pitanje isplati li se to na ovakvoj destinaciji i ovakvom vidu hotela kao što je naš i treba li dodavati takav sadržaj pored destinacije koju imamo”, kaže direktorica hotela u Splitu, Doris Milić.
Neki nude prirodu
Madraci umjetne inteligencije u Dalmatinskoj zagori nisu opcija. Priroda koju nude, ali i cvrkut ptica dovoljni su za dobar san, piše N1.
“Zagora kao Zagora. Mi možemo njima ponudit slamarice, sa buhicama i stjenicama. Ti pametni madraci, ja osobno ne jer im nudiš prirodu. Sam naš položaj Sinja i Cetinske krajine nudi im kvalitetan odmor”, navodi privatna iznajmljivačica Marija Vučković.
A ovdje vas jedino mogu probuditi pijetlovi. No, da je san važna stavka na odmoru slažu se i iznajmljivači i hotelijeri, pa pomno biraju madrace i jastuke za svoje goste.
“Upravo zato što je bitno da nam gosti pored svih ostalih sadržaja koje im nudimo da relaksacija bude također na nivou”, navodi Milić.
“To je bitno radi kategorizacije, jer sve mora biti po nekom pe-esu. Tako što želim sebi, to nudim i turistima”, dodaje Vučković.