Odgovore tražimo u okviru Nacionalnog indeksa zadovoljstva zaposlenika, istraživanja koje se bavi pitanjem ‘svih pitanja’ - volimo li svoj posao? Pridružite nam se u toj potrazi!
Prosječna osoba, čiji životni vijek se protegne na otprilike osamdesetak godina, na poslu će, tvrde određena istraživanja, provesti oko 90 tisuća sati. U prijevodu, radeći od doma, iz ureda ili na nekom drugom mjestu, 'potrošimo' više od 13 godina.
Radi se o nezanemarivoj brojci, zar ne? A kad već odvajamo toliko vremena na nešto, red bi bio da učinimo sve kako bismo taj ogroman komad naših života posvetili onome što nas ispunjava i čini sretnim. Ili, barem, kako to vrijeme ne bismo rasipali na posao koji nam iz dana u dana, iz godine u godinu, stvara grč u želucu, stvarajući nepotrebne bore na našim licima.
Zajedno kreirajmo Nacionalni indeks zadovoljstva zaposlenika!
No, koliko ljudi doista radi posao koji voli i koji uživa raditi?
Odlazimo li, u pravilu, na posao s osmijehom na licu, nestrpljivo iščekujući što će novi dan donijeti, ili pak ne možemo dočekati da sat na našem stolu označi kraj radnog vremena kako bismo otišli kući?
A možda nam je potpuno svejedno i u ured dolazimo u odsustvu emocija. Kako onih pozitivnih, tako i onih negativnih.
U mozaiku domaćeg tržišta rada, kojeg čini više više od milijun i 680 tisuća zaposlenih u čitavom nizu različitih industrija, pronalazimo različite tipove radnika. Sretne i nesretne, zadovoljne i razočarane, motvirane i pasivne.
Kojoj skupini ti pripadaš? I zašto?
Nacionalni ideks zadovoljstva zaposlenika, veliko i sveobuhvatno istraživanje koje provodi MojPosao, bavi se upravo tim pitanjima. Uključi se, podijeli s nama svoja razmišljanja i iskustva, kako bismo zajedno otkrili kako izgleda domaće tržište rada i jesmo li nacija zadovoljnih radnika te, ako nismo, što je potrebno kako bismo to postali.