Iako bi se većina osoba složila s mišljenjem da je šefu bolje ne proturječiti, ponekad je potrebno zauzeti svoj stav te na glas reći ako smatrate da netko nije u pravu. Donosimo vam nekoliko savjeta kada i na koji način razgovarati sa šefom.
Samo uz argumente
Razgovori na razini rekla-kazala neće uroditi plodom. Nadređenom se obraćate samo kada imate čvrste pisane argumente koji će šefa moći uvjeriti da ste u pravu, bilo da se radi o boljem načinu prezentiranja pa do uspješnijeg načina financiranja tvrtke. Osim toga, ako smatrate da je potrebno uključiti još nekoliko zaposlenika u projekt, bilo bi dobro da i njih obavijestite o tom razgovoru.
Katkad je bolje neformalno
Gotovo u svim tvrtkama postoje propisi formalnog ponašanja, no, ako to situacija dozvoljava, katkad je u tvrtki dozvoljeno voditi sastanke ne nekim neformalnim mjestima uz ručak ili kavicu. Iako nije svaki zaposlenik u mogućnosti ručati sa svojim nadređenim, ako postoji prilika za to, valja je iskoristiti. Na takvim mjestima osobe su opuštenije.
Budite realni
Važno je napomenuti da ostanete realni u svojim zahtjevima te čak i ako vas nadređeni ne podrži, nije potrebno "rušiti mostove za sobom". Na ovaj način pokazali ste inicijativu u radu, no ona ne mora biti prihvaćena. Ipak, ako je nadređeni podržao vaš prijedlog te ste dogovorili novosti u poslovanju, tada valja uložiti više truda kako ne bi sve ostalo samo na riječima. (A.T.)
Izvor:
AskMen