Ivana Radić ima 28 godina i po zanimanju je magistra inženjer agronomije.
Ivana je dvije godine nakon završetka fakulteta bezuspješno tražila posao u struci te se na kraju odlučila za preuzimanje obiteljskog obrta. Iako je to bilo doba najveće krize, kada je promet u njihovoj knjigovežnici znatno opao, Ivanu nije bilo strah preuzeti odgovornost, jer nije imala ništa za izgubiti, piše Sanja Bubalo za Women in Adria.
Ideja za obiteljski memory došla joj je tijekom igre
„Nakon očevog odlaska u mirovinu, odlučila sam posao preuzeti na sebe i nastaviti poslovanje i tako sam postala nositelj obrta. U ponudu sam uvela i neke novitete, a 'Obiteljski memory' je jedan od njih. Vjerovala sam u svoje znanje i rad, imala želju za promjenom“, ispričala je Ivana, koju je upravo njezin vlastiti izum, već spomenuti Memory, vinuo u medijsku orbitu, pokazavši kako se kreativnost i dobre ideje uvijek isplate.
„Ove godine planiram ulaganje do 50 tisuća kuna, koje namjeravam ostvariti preko poticaja za uvođenje novih tehnologija, ali i kupnju starinskih strojeva koji su još u funkciji jer želim sačuvati tradiciju“, objasnila je.
A ideja za 'Obiteljski memory', koji je pobudi zanimanje mnogih, sinula joj je sasvim slučajno, u igri s prijateljičinom djecom. U roku od 24 sata već je napravila uzorak 'Memoryja' i objavila ga na Facebooku. Kaže, prvog dana objavljivanja, memory je pogledalo čak 3000 ljudi i počele su stizati prve narudžbe.
Važnost društvenih mreža
Za izradu jednog memoryja treba joj dva do tri dana, jer je potrebno izvršiti, kako sama objašnjava, nekoliko operacija, a potrebno je i određeno vrijeme za sušenje i obradu.
Ivana se nada se da će joj ova poslovna godina biti još uspješnija nego prethodna, pa da će možda moći i nekoga zaposliti, tko bi joj pomogao u sve većem broju narudžbi, jer osim u Hrvatskoj, Memory je postao tražen i na BIH tržištu, pa su narudžbe počele stizati i iz tih krajeva.
Za sad, najvažnije joj je da od vlastitog rada, U Hrvatskoj napokon može normalno živjeti.
„Imam za osnovne životne potrebe, a s obzirom na stanje u našoj zemlji, mogu biti zadovoljna. Teško je opstati, ali treba biti realan i strpljivo čekati da ova situacija prođe jer neće trajati vječno. Do tada me svaki novi projekt i ideja vesele. Optimistično gledam u budućnost, ima i loših dana, ali ne dozvoljavam da me pokolebaju“, poručila je ova mlada poduzetnica koja bi mnogima mogla poslužiti kao inspiracija.
Link na cijeli članak.
Izvor i fotografija: Women in Adria